2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårdgarantiavtal Urologi
Beskrivning: Upphandlingen omfattar öppen specialistvård inom urologi och uppdraget avser utredning, diagnostik, behandling och uppföljning av patienter som är i behov av urologi i öppenvård.
Intern identifierare: RS241234
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som ett enstegs förfarande enligt 19 kap. (2016:1145) om offentlig upphandling (”LOU”)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121290 Pediatrisk eller urologisk vård
Ytterligare klassificering (cpv): 85121292 Urologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000