Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och krossmaterial
Referensnummer: IN423022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder på uppdrag av Samhällsbyggnadsförvaltningen till anbudsgivning på tillhandahållande av Grus- och krossmaterial för kommunens egen avhämtning.
Inledning
Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder på uppdrag av Samhällsbyggnadsförvaltningen till anbudsgivning på tillhandahållande av Grus och krossmaterial för kommunens egen avhämtning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212110 Grus, 14212300 Bokad och krossad sten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen