2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonskemikalier
Beskrivning: Upphandlingen avser Räddningstjänsten Storgöteborgs behov av fordonskemikalier, så som oljor, bromsvätskor, spolarvätskor, glykol och Ad Blue. Avrop kommer att göras löpande under avtalsperioden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116306:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09211100 Motoroljor, 09211400 Växellådsoljor, 09211600 Hydrauloljor, 09211500 Transmissionsoljor, 09211800 Oljor och produkter av petroleum, 24000000 Kemiska produkter, 09211650 Bromsvätskor