Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialverktyg och maskiner för hantering av kabel och lina
Referensnummer: 21/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44510000 Verktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
I upphandlingen Specialmaskiner och verktyg för hantering av kabel och lina kommer exempelvis: linjemaskiner, blåsmaskiner, kabelmatare, vinschar att ingå. Även eventuella tjänster knutna till området tex. service och reparation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42141410 Vinschar, 42600000 Verktygsmaskiner, 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen