Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter till IT system COMOS
Referensnummer: 20MB876
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avtal för IT-konsulter med mycket goda kunskaper om IT-systemet COMOS som kan tillföra kommande vidareutveckling nya funktioner i systemet COMOS. SVOA har infört anläggnings- och konstruktionssystemet COMOS. Comos används för förvaltning och design av processanläggningen, fastighetssystem och el-centraler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen