228069-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Hässleholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediebyrå
Referensnummer: 431/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar bland annat:
• Medie- och kampanjstrategier
• Medierekommendationer inklusive nyheter och tester
• Medieplan
• Medieköp i olika kanaler
• Uppföljning av genomförda medieinköp och målgrupper
• Stöd i användandet av sociala medier
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen