See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lyftar och lyftselar och överflyttningsplattformar- länsupphandling
Beskrivning: Upphandling av stationära och mobila lyftar, lyftselar och överflyttningsplattformar till Kalmar läns kommuner
Intern identifierare: U-016-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hjullyft
Beskrivning: Hjullyft
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Lyftsele med delade benstöd
Beskrivning: Lyftsele med delade benstöd
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Amputationssele
Beskrivning: Amputationssele
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hygiensele med låg rygg och midjebälte eller motsvarande
Beskrivning: Hygiensele med låg rygg och midjebälte eller motsvarande
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Komfortsele med odelade benstöd
Beskrivning: Komfortsele med odelade benstöd
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Överflyttningsplattform större
Beskrivning: Överflyttningsplattform större
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Hygiensele med låg rygg, utan midjebälte
Beskrivning: Hygiensele med låg rygg, utan midjebälte
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Taklyftar
Beskrivning: Taklyftar
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Överflyttningsplattform mindre
Beskrivning: Överflyttningsplattform mindre