2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital projektplats
Beskrivning: Exploateringskontoret upphandlar nu en leverantör som tar ett helhetsåtagande för att utveckla och förvalta systemet Digital projektplats, genom anpassning av en SharePoint-plattform i stadens egen IT-miljö. Beställaren har i implementationsprojektet behov av ett team från leverantören som besitter projektlednings-, systemutvecklings- och gränssnittsanpassningsförmåga
Intern identifierare: E2023-01290
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72240000 Systemanalys och programmering, 72243000 Programmeringstjänster, 72246000 Konsulttjänster för system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Digital projektplats