228162-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Översättartjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av översättningstjänster.
Referensnummer: 16/07286
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är indelad i 6 anbudsområden där anbudsområde A-D omfattar översättning av text samt språkgranskning av översatt text, anbudsområde E som avser korrekturläsning samt anbudsområde F som avser textning av film och transkribering samt efterföljande översättning. Det är möjligt för anbudsgivare att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden.