228206-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Kompasser
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gyrocompass for high-speed crafts
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
This procurement involves the acquisition of gyrocompasses for small high-speed patrol crafts in the Swedish Navy.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38111100 Kompasser
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.