2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling Folktandvården, Specialisttandvård i Malmö
Beskrivning: Region Skåne söker lokal för Folktandvårdens specialisttandvård i Malmö. Verksamheten bedrivs i behandlingsrum där speciella krav finns. Lokalens omfattning skall vara 1610-1800 m2 LOA, hyresavtalet angivna area.
Intern identifierare: 99999999-421347-41243
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000