228247-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Resurskonsult Projekteringsledare Anläggning för stöd till projekt Skavsta program Ostlänken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelResurskonsult Projekteringsledare Anläggning för stöd till projekt Skavsta program Ostlänken
BeskrivningUppdraget innebär att konsulten kommer att arbeta som Projekteringsledare Anläggning som stöd strategiskt, taktiskt och även operativt stöd till projektets ledning inom Anläggning samt även samordning med BEST.
Intern identifierareKOM-420172
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareResurskonsult Projekteringsledare Anläggning för stöd till projekt Skavsta program Ostlänken