228290-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Depåvagnar med inredning och inredning för 10 fots och 20 fots container samt tillbehör
Referensnummer: FM2020-25056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har för avsikt att upphandla Depåvagnar och Inredning för 10 fots och 20 fots containrar samt tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Depåvagnar och Inredning för 10 fots och 20 fots containrar samt tillbehör.