228292-2021 - ResultatSverige-Växjö: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Virke reservatsförvaltningen
Referensnummer: 512-5705-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsens reservatsförvaltning handlar nu upp virke av ek, furu och gran för olika ändamål i de olika delarna av förvaltningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 03419100 Virkesvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen