228301-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konfektyr för kommunens icke finansierade kiosker
Referensnummer: KSN-2021-00717
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Konfektyr
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15812000 Bakverk och kakor, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15842000 Choklad och sötsaker, 15842100 Choklad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen