228324-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser revisionstjänster för Botkyrka kommun. Uppdraget är att i enlighet med kommunallagen och god revisionssed i kommunal verksamhet vara sakkunnigt biträde till de förtroendevalda revisorerna av Botkyrka kommuns nämnder och kommunstyrelse.
Intern identifierareKS/2024:00257
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRevisionstjänster