228333-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Reklammaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kylskåpsmagneter och nyckelringar
Referensnummer: 220–1761/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad genom dess stadsledningskontor inbjuder till att lämna anbud i upphandling av kylskåpsmagneter och nyckelringar till försäljning i Stadshusshopen, Stockholms stadshus.
Upphandlingen är indelad i följande två (2) anbudsområden:
— Anbudsområde ett (1) – Kylskåpsmagneter,
— Anbudsområde två (2) – Nyckelringar.
Avsikten är att teckna ramavtal med en (1) leverantör för respektive anbudsområde för att täcka beställarens behov av kylskåpsmagneter och nyckelringar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen