Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeritjänster
Referensnummer: HB/2018:55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för glasmästeritjänster med successiva avrop för Huge Bostäder AB, Huddinge kommun och Huddinge Samhällsfastigheter.
Avtalstiden är 2 år, med möjlighet att förlänga 1 + 1år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14820000 Glas, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 44221100 Fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen