2. Förfarande
Förfarande
Titel: Växter - blommor, perenner, träd och buskar
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av vår- och sommarblommor, höstfägring, orangeri och motivväxter, träd, buskar, häckar, perenner samt gräs till Ronneby kommuns planteringar.
Intern identifierare: 25/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03451000 Växter
Ytterligare klassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000