228429-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Nöd- och säkerhetsutrustning – Brandskyddsprodukter och hjärtstartare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandskyddsprodukter och hjärtstartare
BeskrivningUpphandlingen avser att tillgodose behovet av bandskyddsprodukter samt tillhörande tjänster för service och underhåll i enlighet med gällande lagar och föreskrifter inom brandskydd. Upphandlingen avser även att tillgodose behovet av hjärtstartare samt tillhörande tjänster som service, underhåll och utbildning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120347:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 35112000 Räddnings- och nödutrustning, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner