Typ av upphandlande myndighet Annan typ: University
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laser Litography System
Referensnummer: C 2021-0174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Chalmers Nanofabrication Laboratory (MC2) belonging to the Department of Microtechnology and Nanoscience is procuring a laser lithography system. The machine will support research at Chalmers MC2.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen