228542-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Mikrobiologiska kulturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mikrobiologiska substrat Sydöstra-K
Referensnummer: 2018-289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33698100 Mikrobiologiska kulturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mikrobiologiska substrat tillsammans med Region Jönköping.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24931250 Odlingssubstrat, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen