228559-2018 - PlaneringSverige-Kävlinge: Utbildningstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskap 18/9
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildning ledarskap.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ledarskapsutbildning innehållande.
— Svåra samtal/Konflikthantering.
— Feedback.
— Coachande förhållningssätt.
— Effektiva team.
— Målstyrning.
— Hälsofrämjande ledarskap.
Upphandlingen avser Burlöv, Lomma och Kävlinge kommun och omfattar chefer och ledare.