228570-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Tallängens Skola Om och nybyggnation Totalentreprenad Partnering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTallängens Skola Om och nybyggnation Totalentreprenad Partnering
BeskrivningKumla kommun upphandlar totalentreprenad/Partnering gällande om- och nybyggnation av Hällabrottets skola, Kumla
Intern identifierare26/8
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000