Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd
Referensnummer: 17/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15811000 Brödprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av färskt bröd till Landstinget i Kalmar län (nedan kallat Landstinget) enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall. Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15800000 Diverse livsmedel, 15811100 Bröd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen