Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av utemiljö - Område Lindome
Referensnummer: 18/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar skötsel av utemiljön i förbovärdsområden område Lindome i Mölndals Stad.
Anbudsgivaren skall på plats förvissa sig om entreprenadens omfattning, dess utseende och andra förhållanden som kan inverka på anbudet. Mängder för avgivande av anbud tas fram av anbudsgivaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen