Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkleken Kerstin Hesselgrens E2
Referensnummer: T2022-00715
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236250 Markanläggning för parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar upprustning av Kerstin Hesselgrens park i Fruängen med nya markytskikt, lekredskap, möbler, belysning, träd och buskar, murar i betong, trädäck, väderskydd m.m.
Skötsel under garantitiden ingår och ska utföras under två år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43325000 Park- och lekplatsutrustning, 45112711 Utformning av parker, 45236250 Markanläggning för parker, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen