228650-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Plasmaferesinstrument
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlasmaferesinstrument
BeskrivningUpphandlingen avser köp av 4 st. plasmaferesinstrument med option på ytterligare 2 st samt tillhörande förbrukningsmaterial till Laboratoriemedicin Dalarna/Transfusionsmedicin.
Intern identifierareHSN2023/7800
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (1) (3)