228654-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Kontorsmöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av kontorsmöbler – Göteborg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser hyra av kontorsmöbler under tid som Migrationsverket nyttjar tillfälliga lokaler i Göteborg p.g.a. ombyggnationer.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39130000 Kontorsmöbler, 39112000 Stolar, 39121000 Skrivbord och bord, 39263000 Skrivbordsutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.