2. Förfarande
Förfarande
Titel: HPLC-System
Beskrivning: Upphandling av Högtrycksvätskekromatografer (HPLC) som ska användas för kvantitativ analys av CDT i serum. Systemet ska vara komplett med pump, degasser, autosampler och termostat, MWD (multiple wavelenght detector), dator samt mjukvara för styrning och utvärdering.
Intern identifierare: HSN 2023/4752
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38432000 Analysapparatur, 38432200 Kromatografer, 38433000 Spektrometrar, 38433100 Masspektrometer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1) (3)