228739-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Service av hissar, portar, vikväggar, fordons-/pelarlyft, delområde Sundsvalls kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService av hissar, portar, vikväggar, fordons-/pelarlyft, delområde Sundsvalls kommun
BeskrivningServiced av hissar, portar, vikväggar samt fordons-/pelarlyft. Lyft och lingångar är exluderat från detta avtal. Beställaren avser teckna avtal med två (2) entreprenörer per delområde. Delas upp i 2 områden inom Sundsvalls kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelService av hissar, portar, vikväggar, fordons-/pelarlyft- delområde 1 Sundsvalls kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94496:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelService av hissar, portar, vikväggar, fordons-/pelarlyft- delområde 2 Sundsvalls kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94496:Lot:2