228791-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Montering av räcken
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
kv. Måsholmen 33 - DE 15930 Balkongräcken inkl. montage
Referensnummer: 2021-5291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45341000 Montering av räcken
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillverkning, leverans och montage av glasräcken för nybyggnad av kontors- och bostadshus i 23 våningar i Skärholmen, Stockholms Stad. Våning 1-2 består av installationsutrymmen samt fastighetsutrymmen, våning 3-5 är kontorslokaler samt utrymmen för kultur- och teaterverksamhet. Våning 6-22 bostäder och våning 23 terrass.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen