See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Aurora Line UL 19 markentreprenad
Beskrivning: Markarbete för den kommande seriekondensatoranläggningen till nya ledningen UL 19, projekt Aurora Line, skall genomföras. Entreprenaden innefattar alla arbeten som ingår i färdigställandet av en terrassyta för en ställverksplan med tillhörande diken och anslutande vägar. I entreprenaden ingår även förläggning av kabelrör och trummor under anslutande väg. Arbetet kan omfatta schakt och fyllning, schakt av avbaningsmassor/växtlager, morän, sprängning av berg och krossning av berg till fraktioner som kommer att användas i kommande entreprenad.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:76135:Lot:1