Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av avloppsslam från Kungsängsverket till Hovgården
Referensnummer: 2018-0259
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90430000 Bortskaffande av avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Lastning, transport och lossning av ca 13 000 m3 (årsvolym) avloppsslam från Kungsängsverket, Stallängsgatan 3, Uppsala till Hovgårdens avfallsanläggning, Rasbo Grän, Uppsala. Slammets volymvikt är ca 1 ton/kbm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90430000 Bortskaffande av avloppsvatten, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen