228916-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Kristinehamn: Köksutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning
Referensnummer: Dnr 2019:89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kommunens behov av storköksutrustning med bl.a. tillhörande installation, utbildning och bortförsel av ursprunglig utrustning.
Omfattning
Upphandlingen avser kommunens behov av storköksutrustning med bl.a. tillhörande installation, utbildning, underhåll och bortförsel av ursprunglig utrustning.
Storköksutrustningen omfattar:
Kombiugn
Kokgryta med omrörare
Grovdiskmaskin
Tunneldiskmaskin
Spis
Serveringslinje + Köksö
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39711360 Ugnar, 39711420 Spishällar, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen