228921-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Teknisk konsult: projekt- och byggledning för gata, va, mark och konstbyggnader
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk konsult: projekt- och byggledning för gata, va, mark och konstbyggnader
BeskrivningUpphandlingen omfattar Teknisk konsult: projekt- och byggledning för gata, va, mark och konstbyggnader. Ramavtal med max fem (5) leverantörer kommer att tecknas.
Intern identifierareKS 2024/00507
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000