Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Media till bibliotek
Referensnummer: SK2020-0220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22113000 Biblioteksböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Böcker och ljudböcker med och utan biblioteksutrustning på svenska och engelska.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22113000 Biblioteksböcker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen