2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om- och tillbyggnad av Habo avloppsreningsverk
Beskrivning: Habo avloppsreningsverk (ARV) ska byggas om för att få en större kapacitet och bättre förutsättningar att klara de strängare krav på utsläppsnivåer som kommer i framtiden. Leverantören ska i samverkansformen partnering projektera och bygga om ARV till ett nytt och modernt avloppsreningsverk på samma geografiska plats som nuvarande.
Intern identifierare: 23/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000