2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhåll och nyinstallation av släcksystem
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för successiva avrop avseende underhåll av befintliga samt nyinstallation av släcksystem.
Intern identifierare: 24/01563
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Ytterligare klassificering (cpv): 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35112000 Räddnings- och nödutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för successiva avrop av underhåll och nyinstallation av släcksystem.
Intern identifierare: 1597391
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Underhåll och nyinstallationer < 400 000 kr
Beskrivning: Tjänster hänförliga till befintliga släcksystem: - Förebyggande underhåll - Kontroller - Felavhjälpning - Nyinstallation av släcksystem, vars uppdragsvärde uppskattas understiga 400 000 SEK
Intern identifierare: 1693112
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2: Nyinstallationer > 400 000 kr
Beskrivning: Nyinstallation av släcksystem, vars uppdragsvärde uppskattas överstiga 400 000 SEK.
Intern identifierare: 1693113