2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Mark- och anläggningsentreprenad ( BE Elnät och Stadsnät)
Beskrivning: Välkommen att inkomma med ansökan till AB Borlänge Energi om att få delta i kommande upphandling avseende Mark- och anläggningsentreprenad för Elnät och Stadsnät. Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande över tröskelvärdet med föregående annonsering genom ett tvåstegsförfarande. Först sker en prekvalificering. De entreprenörer vars anbudsansökningar uppfyller kraven för kvalificering kommer att få det fullständiga förfrågningsunderlaget och möjlighet att lämna anbud. En anbudsgivare kommer att antas för hela uppdraget.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89522:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete