Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksråvaror – Fisk.
Referensnummer: 17/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15250000 Fisk och skaldjur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av fisk och skaldjur i första hand till Konsert & Kongress, Linköping.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15119600 Fiskkött, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15250000 Fisk och skaldjur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen