229148-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddskläder och -skor, ambulanspersonal
Referensnummer: HSN 466-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal på skyddskläder och arbetskläder samt skyddsskor till ambulanspersonal inom Region Västerbotten.