2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elservice och mindre elentreprenader NORD, MITT och SYD
Beskrivning: Beställaren har behov av att kontraktera en el-entreprenör för entreprenader som omsluter service-, underhålls-, till- och ombyggnadsarbeten inom beställarens lokaler runt om i Sverige i de olika områden NORD , SYD och MITT. Anbud kan lämnas på ett eller flera av områdena.
Intern identifierare: SR2509
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: N/A
Intern identifierare: 1685501
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
Optioner:
Beskrivning av alternativen: á 1 år
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Nord
Intern identifierare: 1699730
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mitt
Intern identifierare: 1699731
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Syd
Intern identifierare: 1699733