2. Förfarande
Förfarande
Titel: Server och Datalagring
Beskrivning: Denna upphandling avser leverans av servrar och datalagring till Region Örebro län. Upphandlingen avser även tillhörande konsulttjänster samt närliggande produkter. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden: Anbudsområde 1: Servrar samt närliggande produkter Anbudsområde 2: Datalagring samt närliggande produkter.
Intern identifierare: 25RS7193
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48222000 Programvara för webbserver
Ytterligare klassificering (cpv): 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48822000 Datorservrar, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72317000 Datalagring, 72322000 Datahantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1870230-0
Ytterligare klassificering (cpv): 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72317000 Datalagring, 72322000 Datahantering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 Servrar samt närliggande produkter
Intern identifierare: 1870233-1
Ytterligare klassificering (cpv): 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72317000 Datalagring
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del (4)
Intern identifierare: 1870232-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2 Datalagring samt närliggande produkter
Intern identifierare: 1870234-3