2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vägplan och bygghandling för Väg 47/2530 Tråvad. Vänstersvängfält samt nydragning av väg. Vara kommun.
Beskrivning: Vägplan och Bygghandling för två vänstersvängfält och nydragning av väg, Väg 47/2530/2529 Tråvad, Vara kommun, Västra Götalands län.
Intern identifierare: KOM-418707
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Vägplan och Bygghandling för två vänstersvängfält och nydragning av väg vid Tråvad, Vara kommun, Västra Götaland län.
Intern identifierare: Vägplan och bygghandling för Väg 47/2530 Tråvad. Vänstersvängfält samt nydragning av väg. Vara kommun.