Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser allmän kollektivtrafik med trafikslagen region- och stadsbusstrafik samt skolskjutstrafik med buss (skolbusstrafik) i Hallands län, exklusive Kungsbacka Kommun