2. Förfarande
Förfarande
Titel: Näringslivsutveckling, företagsetablering, platsmarknadsföring och besöksnäring i Finspångs kommun
Beskrivning: Finspångs kommun bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud i offentlig upphandling avseende näringslivsutveckling, företagsetablering, platsmarknadsföring och besöksnäring. Uppdraget syftar till att: Driva platsvarumärkets marknadsföringLocka företag till FinspångStärka och stimulera företagVerka för nyföretagandeStimulera inflyttningLocka besökareVara en mötesplats för näringsliv, skola och akademinArbeta för hållbar social och ekologisk utveckling Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör för efterfrågad tjänst. Anbud ska lämnas i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Näringslivsutveckling, platsmarknadsföring samt handels- och stadsutveckling
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91465:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster