229370-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mätutrustning – Reverberation chamber
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReverberation chamber
BeskrivningThe aim of the purchase is to acquire a reverberation chamber for several purposes: (1) measurement of radiation efficiency, (2) power spectral density of antennas, and (3) validation of advanced ray tracing models.
Intern identifierareHS-2026-0716
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000