229383-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal-bohagsflytt och flyttstädning
Referensnummer: FN 2021/00101-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Flyttstäd och flyttjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bohagsflytt och flyttstädning