229388-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: DU-UPP18-0029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på tjänster avseende Företagshälsovård.
Aktuell upphandling.
Köparen genomför upphandling avseende ramavtal på tjänster gällande företagshälsovård i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumentet.
Innevarande avtal löper ut 31.12.2018 och köparen avser därför att upphandla tjänsterna igen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen